PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA "WSZĘDZIE JEST WYSPA TU" 22/10 G 19:30
Do wygrania: 1
Zapisało się: 233

"Ostatnimi czasy do teatru chodzę rzadko. Zbyt wiele rzeczy irytuje mnie w nim, albo co gorsza nudzi." Szymborska

<<"Wszędzie jest wyspa Tu" to przedstawienie rozpięte między formą recitalu a wieczoru poetyckiego. Inspiracją do powstania scenariusza były wybrane przez reżyserkę wiersze Wisławy Szymborskiej. Spektakl Smalary ma swoje źródło w "Przypowieści". 
Rybacy wyłowili z głębiny butelkę. Był w niej papier, a na nim takie były 
słowa: "Ludzie, ratujcie! Jestem tu. Ocean mnie wyrzucił na bezludną 
wyspę. Stoję na brzegu i czekam pomocy. Spieszcie się! Jestem tu!" 

Przypowieść odnosi się tak do utworu Szymborskiej, jak i do formy literackiej. Zgodnie ze swoją naturą – przypowieść jest prosta, czytelna, wyrazista. Bawiąca alegoriami, zaskakująca skojarzeniami, daleka od oczywistości, poszukująca prawdy w znakach, w starannie dobranych słowach. >> Teatr Polski

DO WYGRANIA JEDNO PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL "WSZĘDZIE JEST WYSPA TU" W TEATRZE POLSKIM NA 22/10 GODZ 19:30

Zwyciężcy:
l.p numer albumu wydział
1 243930 Wydzia? Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
Podwójne zaproszenie na spektakl "Rewizor" w Teatrze Powszechnym w dniu 25.06.2014
Do wygrania: 1
Zapisało się: 149

Na notabli prowincjonalnej mieściny pada blady strach: zmierza do nich rewizor. Każdy z nich ma coś na sumieniu, robią więc wszystko by w porę rozpoznać urzędnika. Fatalnym zbiegiem okoliczności biorą za niego zupełnie przypadkowego człowieka… Tak rozpoczyna się jedna z najbardziej znanych komedii Gogola, którą od prawie 200 lat nieprzerwanie grają teatry na całym świecie. We współczesnej inscenizacji Igora Gorzkowskiego klasyczna sztuka ukazuje absurdy władzy i obnaża fikcję naszych społecznych i politycznych relacji. Pokazuje, że w gogolowskich bohaterach wciąż widzimy własny obraz i wciąż zmuszeni jesteśmy śmiać się z samych siebie.

trailer do spektaklu:

https://www.youtube.com/watch?v=HCpe1R9gUf4&list=UUrs-mCNBK9QuNsxuQIwNUQQ

więcej informacji o spektaklu:

http://www.powszechny.com/spektakle/rewizor,s476.html?ref_page=controller,index,action,index&PHPSESSID=6f32fadb61c4532ba33f81694c61e77aa35f07f2

Zwyciężcy:
l.p numer albumu wydział
1 218238 Wydzia? Geodezji i Kartografii
Koncert symfoniczny
Do wygrania: 1
Zapisało się: 133

100. rocznica urodzin Andrzeja Panufnika - Wielkie symfonie

Muzyka Andrzeja Panufnika do dziś nie zaistniała w świadomości polskich odbiorców w stopniu, na jaki zasługuje. W sobotni wieczór w Filharmoni Narodowej będzie okazja do bliższego zapoznania się z dziełam artysty. 

Koncert odbędzie się 24 maja o godzinie 18:00.

Do wygrania mamy jedno podwójne zaproszenie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej informacji o koncercie:

http://filharmonia.pl/koncerty-i-bilety/repertuar/wielkie-symfonie---100--rocznica-urodzin-andrzeja-panufnika---koncert-symfoniczny2

Zwyciężcy:
l.p numer albumu wydział
1 232791 Wydzia? Zarz?dzania
"Kwartet" w Teatrze Imka- 1 podwójna wejściówka do wygrania!
Do wygrania: 1
Zapisało się: 150

KWARTET

10 maja, godz. 19:00

"Wspaniały, inteligentny, dowcipny teatr, jakiego wciąż nam mało. "Kwartet..." to jedna z tych sztuk, w której świetni aktorzy próbują odpowiedzieć na pytania fundamentalne: 
o istotę teatru, bycia aktorem i istotę sztuki w ogóle. Każdy z kolejnych spektakli jest inny, bowiem aktorzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, na improwizację. Cały smak tkwi w tym, iż tekst i zarysowana sytuacja dramatyczna są zaledwie partyturą dla improwizujących artystów. Tekst Bogusława Schaeffera ma bowiem to do siebie, że można go ciąć i przestawiać do woli, i dzieje się to bez uszczerbku dla całości. Na tym polega geniusz twórcy, który buduje swoje dzieło z samodzielnych części, dając ogromną swobodę aktorowi i przez to czyni go współautorem. Znakomite aktorstwo, atmosfera "półprywatności", zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki - w efekcie oryginalne, dowcipne widowisko, co wieczór inne."
 
Czas trwania spektaklu: 70 min, bez przerwy
 

Więcej informacji na: http://teatr-imka.pl/kwartet,803910,2014_05_10,1900.html

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zwyciężcy:
l.p numer albumu wydział
1 229937 Wydzia? In?ynierii Produkcji
AFRYKAMERA "DOWÓD" 26/04 GODZ 16:15
Do wygrania: 1
Zapisało się: 195

Najnowsze dzieło wschodzącej gwiazdy algierskiej kinematografii jest nostalgiczną refleksją nad problemem, który dotyka coraz większej liczby par na całym świecie, czyli niepłodności. To historia Aliego, algierskiego taksówkarza. Ali ma żonę, Hourię, która straciła pierwszego męża i wspólnie z Alim wychowują jej dwie córki z poprzedniego małżeństwa. Gdy w tajemnicy przed żoną Ali jedzie taksówką do innego miasta wykonać badania płodności, w drodze powrotnej zabiera ze sobą młodą ciężarną kobietę Fatimę, która oskarża go, o to, że jest ojcem jej nienarodzonego dziecka. Gdy Houria odchodzi od Aliego, Ali musi podjąć decyzję: odkryć prawdę o swojej niepłodności, którą starał się ukryć przed całym światem, czy żyć z oskarżeniami o zdradę.

DO WYGRANIA PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA 26/04 GODZ 16:15

Zwyciężcy:
l.p numer albumu wydział
1 247278 Wydzia? Chemiczny
AFRYKAMERA "TAKI SIĘ URODZIŁEM" 26/04 GODZ 18:15
Do wygrania: 1
Zapisało się: 181

Poetycki obraz podziemnej społeczności homoseksualistów w Kamerunie, którzy zmagają się z postępującym nawrotem homofobii i naruszeniem praw człowieka. Nie ogranicza się tylko do pokazywania ciemnej strony ich życia, ale także próbuje odpowiedzieć na pytania: Kim są? Czego pragną? I jak im się żyje w nowoczesnej Afryce? Kamerun jest krajem, w którym odnotowano największą liczbę aresztowań za homoseksualizm. Do więzienia można trafić na 5 lat za nieodpowiedni strój. Prawo zakazujące homoseksualizmu w Kamerunie wywodzi się jeszcze z czasów kolonialnych, przez lata pozostając martwymi przepisami, teraz jednak egzekwowane jest bezlitośnie.

DO WYGRANIA PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA 26/04 GODZ 18:15

Zwyciężcy:
l.p numer albumu wydział
1 254093 Wydzia? Matematyki i Nauk Informacyjnych
Strona 1 z 76
Następna >>

     Zarejestrowanych użytkowaników: 4265. Rozstrzygniętych konkursów: 455    © Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej 2010 - 2011.